הטלפון האישי שלכם ניזוק? זו וודאי עוגמת נפש רבה, אך בו-זמנית זכרו כי ההוצאה שכרוכה בכך, כל עוד אתם עצמאיים, יכולה להיות מדווחת למס הכנסה ובכך לשקף שהרווח שיצרתם בסוף אותו החודש הוא נמוך יותר.

ואכן כדאי לדעת כי ישנם היבטים טכניים רבים אשר יכולים להיות מדווחים למס הכנסה ושנחשבים להוצאה מוכרת.

כאשר הרכב ניזוק, רבים מן העצמאיים יכולים לדווח על כל תיקון, על טסט ולמעשה על כל היבט טכני ברכבם, כהוצאה לכל דבר ועניין המוכרת על-ידי מס הכנסה. הסיבה לכך טמונה בעובדה שהרכב משרת את העצמאי בהגיעו אל העבודה, לפגישות עם לקוחות וכיוצא בכך.

אל כל אלו נוסיף את העובדה כי ישנם היבטים טכניים נוספים אשר יכולים להיות מדווחים למס הכנסה ושאינם בהכרח נתפשים ככאלו. כך ניתן להדגים זאת במידה והטלוויזיה ניזוקה, וזאת אם הטלוויזיה משמשת בין היתר למצגות עבור לקוחות. במקרים שכאלו הרי שמומלץ להתייעץ עם רואה חשבון ולבחון כיצד ניתן לשקף זאת באופן ברור ומובהק למס הכנסה.

תיקונים כגון השעון וכל שכן כאשר מדובר בשעון חכם המשרת אותנו לא רק בדבר השעה אלא מתפקד כמכשיר חשמלי לכל דבר ועניין, יכול להיות מוכר כהוצאה מוכרת ולאפשר לכם להפחית את גובה ההכנסות המדווחות לרשויות המס.

ולצד הוצאות טכניות כאלו ואחרות, הרי שגם רכישות טכניות יכולות בהחלט לשרת אתכם באותו האופן ולאפשר לכם לדווח למס הכנסה על הוצאה מוכרת. כך למשל, אם תרכשו חצובה לטלפון הנייד עבור צילומים ובין היתר צילומים עבור האתר, וכך גם לגבי טבעת סלפי המעניקה תאורה לבנה יותר בעת הצילום.

גם מצלמה דיגיטלית שניזוקה יכולה לשמש אתכם כדיווח על הוצאה מוכרת או רכישת המצלמה עצמה. כך למשל עסקים בתחום הדיגיטל המצלמים את לקוחותיהם, ולמעשה כל עסק העוסק בשיווק בדרך כזו או אחרת דוגמת מתווך נדל"ן המבקש לצלם את נכס המקרקעין באופן מחמיא ומושך.

בכל שאלה והתייעצות בנושאים אלו בקרו באתר פירמת רואי חשבון EA&CO CPA

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *