הליך אפיון אתרים הינו הליך מקצועי אותו מקיימים חברות אינטרנט המתמחות בתחומי בניית ועיצוב אתרים. הליך זה כולל מגוון נרחב של פרמטרים מקצועיים, שנועדו לאפשר לבעלי המקצוע העוסקים בתחומי פיתוח, תכנות, בנייה ועיצוב האתר, לזהות באופן מקצועי ומדויק יותר את צרכי האתר ואופן תפעולו על ידי משתמשי הקצה (גולשי האינטרנט).

הליך אפיון אתרים, כולל בין היתר את הפרמטרים הבאים:

  1. מטרות האתר וסוג האתר- כיום, קיימים ברחבי רשת האינטרנט מגוון עצום של אתרים מכל סוג ולכל מטרה. הגדרת סוג האתר (תדמיתי, פורטל, אתר מסחר מקוון ועוד) יאפשרו לבעלי המקצוע העוסקים בתחום בניית האתר, להכיר באופן מורחב יותר את צרכי ומטרות האתר.

כמו כן, הגדרת מטרות האתר נועדו להוות תשתית חשיבתית לצרכי פיתוח האתר במסגרת תפעולו על ידי משתמשי הקצה לאחר עליית לרשת האינטרנט. בנוסף, בשלב זה כדאי כבר לבצע רישום דומיין ולשמר את הדומיין המתאים מבחינת השם לאתר, לפני שאחרים ירכשו אותו.

  1. הגדרות קהלי יעד- אחד המאפיינים המשמעותיים ביותר במסגרת הליך אפיון אתרים, הינו הגדרת קהלי היעד של האתר. ככל שתדעו יותר פרטים אודות קהלי היעד הרלוונטיים לכם, וככל שתדעו להכיר באופן מקצועי יותר את הרגלי הגלישה שלהם, כך תוכלו לבצע התאמה אידיאלית בין מבנה האתר והפונקציות השונות המוצעות בו לבין קהל היעד הרלוונטי לכם, וכתוצאה מכך, מספר הפעולות המבוצעות באתר על ידי אותו קהל יעד ילך ויגדל.
  2. הגדרות ממשקים ומערכות ניהול- כמעט כל אתר אינטרנט דינמי ומתקדם מבוסס על מספר מודולים וממשקים שונים המעניקים לו את היכולת לאתגר את הגולש ולמשוך את הגולש לבצע בו מספר רב של פעולות, המאריכות את זמן השימוש באתר. כמו כן, מערכות הניהול עליהן מתבססים האתרים המוצלחים ביותר, הינן מערכות ידידותיות ופשוטות להפעלה, המאפשרות לבעלי האתר לבצע עדכונים שוטפים בכל עמודי האתר, וכתוצאה מכך, להותיר אותו רלוונטי בכל רגע נתון, וכמובן, רכישה של חבילת אחסון אתרים המותאמת לכך.
  3. התאמת האתר למסגרות הגלישה השונות- כיום, עומדות בפני כל גולש אינטרנט מספר רב של אפשרויות גלישה, הכוללות בין היתר: מספר מערכות, מספר מכשירי גלישה (מחשבים נייחים או ניידים, מכשירי טלפון חכם, טאבלט ועוד). במסגרת אפיון אתרים מומלץ לבצע התאמה בין מטרות האתר וקהלי היעד שלו לבין מסגרות הגלישה השונות הקיימות כיום.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *