מתעניין בנושא בניית אתרי אינטרנט ? מאמר זה יספק לך מעט שאלות ותשובות אודות בניית אתרים אלו. בניית אתרי אינטרנט נאותה חייבת להיות כזו שתניב תוצאה ברורה ויפה, עם מיטב הפונקציות שניתן למצוא ברשת. בנוסף, כבעל האתר – עדכונו חייב להיעשות על ידייך. אנו לא ממליצים לעבוד עם חברות אשר תהיו זקוקים לאישורן בשינוי התכנים באתר. שינוי העיצוב והאלמנטים הקשורים לתכנות צריכים להיות בידי החברה, אך לא כך כאשר מדובר בשינוי ועדכון התוכן. בנוסף, איננו ממליצים לעבוד עם חברה אשר תתנדב לרכוש עבורכם דומיין. התנדבות זו עשויה להיות בעוכריכם, שכן רכישת דומיין היא פעולה פשוטה במסגרתה צריך להיכנס לרשם הדומיינים, לבדוק שהשם פנוי, ולקנות אותו. בדרך כלל, חברות שמתנדבות לרכוש עבורכם את שם כתובת האתר (להלן "הדומיין") מסרבות בכל תוקף לשחרר אותו גם לאחר שפרשתם משירותיהן, ולא תוכלו להשתמש בשם זה כאשר תעברו לחברה אחרת. במקבץ השאלות והתשובות הבא אנו נציג את הפעולות הרצויות בבניית אתרי אינטרנט מול הפעולות שאינן רצויות לך בתור לקוח:

בפסקה שלעיל הצגת רשימה ארוכה של מאפיינים שלא צריכים להיות באחריות החברה. מהו תפקידה של חברת הבניה, אם כן ?

לתכנת את האתר: לעצב את עמודיו ב html  ו css, לשים בו פונקציות המתבססות על השרת שיתוכנתו בשפה מונחית עצמים, פונקציות שאינן מתבססות על השרת אשר יתוכנתו בשפה דינמית כמו JavaScript. בנוסף, חשוב לבקש מן החברה את אחסון האתר על השרתים שלה. הדבר אינו מחויב המציאות ואינו מחייב אף חברת בנייה להסכים לזה, אך נהוג בקרב חברות בניית אתרי אינטרנט שהן מספקות גם אחסון אתרים וגובות מחיר חודשי על השירות.

ומה בהמשך ? אם יש לי עדכון לעשות – למשל לכתוב הודעה יומית ללקוחות על גבי האתר או עדכון על אירוע  כלשהו – אני צריך להתקשר לחברה שתעשה בשבילי את זה ?

לא כדאי ולא מומלץ. עדכון האתר הוא יומיומי ולעתים שעתי. האתר הוא כלי השיח שלך עם הלקוחות שלך, ולכן הוא חייב להיות בעצמאות מלאה שלך בכל הנוגע לעדכון תכנים. אנו ממליצים לוודא שהחברה מתבססת על פלטפורמת וורדפרס המאפשרת עדכון על ידי הלקוח, או מספקת פתרון אחר לפיו עדכון התוכן נמצא באחריותך.

אם יש לי אתר מסחרי, והתחלתי לצבור שם ולקוחות רבים, האם תוכל להמליץ לי על דרך לזכור אותם ולטפח איתם קשרי מסחר עתידיים ?

הדרך לעשות זאת היא פתיחת חשבון באתר שמרכיב ושולח הודעות לרשימות תפוצה. לאחרונה חלים איסורים על שליחת מיילים מרובים דרך כתובת האמייל, ולכן זו הדרך הבטוחה לעשות זאת.

האם ניתן לגבות כסף באתר שאבנה גם בלי שיש לי מנוי סליקת אשראי ?

כן. ניתן לבצע העברה בנקאית באמצעות פתיחת חשבון באתר גביה המבוסס על חשבון הבנק שלך. חשבון זה יקושר לאתר שלך בעמדת התשלום והלקוחות יוכלו להעביר לו כסף בכרטיס אשראי. הכסף יועבר לחשבון שלך באתר זה, ומשם תוכל להעבירו לחשבון הבנק שלך.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *