אין ספק כי גיוס עובדים בהייטק בשנת 2021 הולך להיות שונה לחלוטין ממה שהיה בעבר. מגיפת הקורונה, אשר נכנסה לחיינו בתחילת שנת 2020 וממשיכה איתנו לתוך 2021, יצרה שינוי מהותי מאוד בשוק העבודה, וחברות ההייטק מתאימות את עצמן למצב החדש.

קודם כל, המגיפה צמצמה משמעותית את גיוסי העובדים בהייטק. בין סגרים, בידודים, מגבלות ריחוק חברתי ועוד, חברות רבות צמצמו את הפעילות שלהן או ביטלו הרחבות מתוכננות כך שברוב שנת 2020 ראינו ירידה משמעותית בגיוסים בהייטק. יחד עם זאת, החיים חייבים להמשיך, ולצד החיסונים אשר החלו בישראל ב2021, חברות ההייטק מתחילות להתאושש ולחזור לבצע גיוס עובדים בהייטק, אך במתכונת שונה ממה שהכרנו עד כה.

שימוש בחברות השמה

בשנת 2021 אנו עדים לשימוש הרבה יותר גובר של חברות הייטק בחברות השמה לצורך גיוס עובדים בהייטק. חברות ההייטק מבינות כי במצב הנוכחי ותחת ההגבלות הרבה יותר קשה לבצע גיוס עובדים יעיל, ואם השלב הראשוני של מיון העובדים יבוצע בצורה מקצועית ואיכותית, כבר יהיה להם חיסכון לא קטן.

חברות השמה שולחות אל חברת ההייטק רק את העובדים שבאמת יכולים להתאים לחברה ולצרכים שלה, מה שמאפשר להם לבצע מיון הרבה יותר יעיל ובתוך זמן קצר להשלים את הגיוס, וכך למצוא את העובדים האיכותיים והטובים ביותר לחברה בקלות.

ראיונות מרוחקים

בתקופות של סגרים, חברות הייטק נאלצות לא מעט פעמים לבצע ראיונות עבודה מרחוק ועובדי ההייטק צריכים להיות מוכנים לזה מבחינה אישית.

ראיונות עבודה בזום או בכל אפליקציה או תוכנה דומה כבר הפכו לעניין שבשגרה, ועל העובדים להיות מוכנים לכך. בניגוד לראיון פנים מול פנים בו לעיתים קל יותר ליצור רושם מול המראיין, בראיון מרוחק זה יכול להיות מורכב יותר.

לכן היום חברות השמה גם מציעות למחפשי העבודה ייעוץ וליווי בהם הם מכינים אותם לקראת ראיונות העבודה המרוחקים וכך מאפשרים להם לעבור את הראיון בצורה הרבה יותר מוצלחת ובאמת למצוא את העבודה המתאימה והנכונה עבורם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *